سر خط خبرها

برگزاری جلسه مدیریت مصرف انرژی استان در تابستان ۱۴۰۱ با حضور استاندار ایلام

روز شنبه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۱ "نشست مدیریت مصرف انرژی استان" با حضور استاندار، معاون عمرانی استاندار و مجموعه مدیران استانی در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی آبفای

روز شنبه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۱  "نشست مدیریت مصرف انرژی استان" با حضور استاندار، معاون عمرانی استاندار و مجموعه مدیران استانی در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام؛ در این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گزارشی از وضعیت منابع تامین اب استان و اقدامات انجام شده و برنامه های آبفا جهت عبور از تنش آبی در استان ارائه نمود.

پرویز ناصری با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با 19 شهر و 577 روستا در سطح استان در حال خدمت رسانی به مردم شریف استان ایلام می باشد، گفت : با توجه به رسالت و اهداف این شرکت سعی شده تا در جهت افزایش رضایت مندی هم استانی های عزیز و به دنبال آن ارتقای بهره وری و افزایش کمی و کیفی عملکرد خود گام بردارد.

وی در خصوص مشکلات حوزه آبرسانی شهری و روستایی، اظهار داشت : فرسودگی بیش از 40 درصد شبکه های توزیع آب استان و 24 درصد خطوط موجود، فرسودگی خط انتقال گل گل به طول 23 کیلومتر با توجه به قدمت عمر بالای آن و افزایش حوادث و اتفاقات مسیر خط انتقال، وجود 3 کیلومتر از خط انتقال سد ایلام در زیر منازل مسکونی منطقه بانبرز و....  از مهمترین مشکلات حوزه آبرسانی شهری و روستایی استان است.

مدیرعامل آبفای استان در خصوص برنامه های شرکت آبفای استان جهت عبور از تنش آبی تابستان امسال، اظهار داشت : برنامه های کوتاه مدتی جهت عبور از تنش آبی تابستان امسال با استراتژیک مدیریت تولید و مصرف تدوین شده که در حال اجرا می باشد.

ناصری در پایان سخنانش با تاکید بر فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب گفت: همراهی همه اقشار جامعه و دستگاه های اجرایی لازمه عبور از تنش آبی در فصل تابستان است

 

استاندار ایلام نیز در این جلسه بر لزوم اصلاح شبکه توزیع آب در استان تاکید کرد و گفت: امروز مصرف آب با هدر رفت بالایی رو به روست و در این زمینه اصلاح شبکه توزیع آب در شهرها باید در دستور کار قرار گیرد.

دکتر  بهرام نیا در پایان از مردم و ادارات، اصناف و ... خواست مصرف برق و آب را مدیریت کنند تا شاهد قطعی برق نباشیم.