سر خط خبرها

پروژه خط انتقال فاضلاب موکب های مسیر اربعین حسینی(ع) در حال اجرا می باشد

مدیر کل بازرسی استان ایلام بهمراه معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفای استان ایلام از اجرای پروژه خط انتقال فاضلاب موکب های مسیر اربعین حسینی(ع) بازدید نمودند. به گزارش روابط عمومی آبفای استان ای

مدیر کل بازرسی استان ایلام بهمراه معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب آبفای استان ایلام از اجرای پروژه خط انتقال فاضلاب موکب های مسیر اربعین حسینی(ع) بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، در این بازدید معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: با توجه به عدم وجود زمین کافی برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب و نیز موقعیت جغرافیایی منطقه صفر مرزی، مجبوریم پس از جمع آوری فاضلاب در یک مسیر طولانی بطول ده کیلومتر و اختلاف ارتفاع چهل متر به تصفیه خانه فاضلاب شهر مهران انتقال دهیم.

 مهندس محمد پیرباوه پور در ادامه افزود: این پروژه در سه مرحله اجرای خط رفت بطول ده کیلومتر و خط برگشت ده کیلومتر و ساخت سیستم پیش تصفیه صورت میگیرد.

 وی در ادامه بیان داشت: خط رفت با قطر لوله ۳۱۵ پلی اتیلن کارو گیت در حال اجراست و سیستم پیش تصفیه و ایستگاه پمپاژ فاضلاب از پایانه مرزی مهران به سمت تصفیه خانه فاضلاب شهر مهران بزودی به مرحله اجرا می رود و سعی ما بر این است تا قبل اربعین حسینی (ع) سیستم سپتیک تانک و پیش تصفیه اجرا کنیم.

 در این بازدید مدیر کل بازرسی  استان ایلام اظهار داشت: با توجه به اهمیت زیر ساخت اربعین حسینی (ع) شرکت آب و فاضلاب استان ایلام بایستی اهتمام ویژه در زمینه فراهم نمودن تاسیسات آب و فاضلاب برای زوار اربعین به خرج دهد تا انشاالله بتوانیم میزبان خوبی برای زوار عزیز  باشیم.

اصلانی در پایان ضمن تاکید بر رعایت نکات فنی و تخصصی و همچنین فراهم نمودن شرایط اجرای کار پروژه اضافه کردند:  سازمان بازرسی آمادگی هر گونه همکاری در جهت تسهیل اجرای پروژه های را اربعین دارد.