سر خط خبرها

کلنگ احداث مخزن بتنی ۲۰۰۰ متر مکعبی شهر آبدانان به زمین زده شد

عصر امروز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۱۲ آئین کلنگ زنی احداث مخزن بتنی ۲۰۰۰ متر مکعبی شهر آبدانان با حضور نماینده مردم شهرستانهای دره شهر آبدانان، دهلران و بدره، مدیر عامل آبفای استان، فرماندار، امام جمعه

 

عصر امروز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۱۲ آئین کلنگ زنی احداث مخزن بتنی ۲۰۰۰ متر مکعبی شهر آبدانان با حضور نماینده مردم شهرستانهای دره شهر آبدانان، دهلران و بدره، مدیر عامل آبفای استان، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مدیران ادارات شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای ایلام، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در این مراسم گفت: مخزن ۲۰۰۰متر مکعبی بتنی ذخیره آب شرب آبدانان جهت مرتفع نمودن مشکلات کم آبی مناطق شهرک شهید رجائی، جانبازان، فرهنگیان و زمین های تفکیک شده الحاقی به شهر احداث خواهد شد.

وی افزود: برای احداث این مخزن ۶۲ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات عمرانی تخصیص یافته و پیمانکار نیز مشخص گردیده است.

پرویز ناصری جمعیت تحت پوشش این پروژه را بیش از سه هزار نفر دانست و گفت: مدت زمان اجرا و به بهره برداری رسیدن این پروژه ۸ ماه  برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت در ادامه به بیان مطالبی درخصوص وضعیت آب روستاها و شهرهای حوزه جنوب پرداختند.

ناصری گفت: کارهای بسیار خوبی در گذشته انجام شده است و با حمایت مسئولان استان و کشور برنامه های مدونی در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اضافه کرد:  توسعه شبکه آبرسانی و احداث مخازن و رفع مشکل کم آبی ۱۴ روستای شهرستان آبدانان با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی( ع) با اعتباری بالغ بر ۹۴۰ میلیارد ریال در دستور کار قراردارد که بزودی عملیات اجرایی آنها آغاز میشود.

 

سپس حاتمی فرماندار آبدانان طی سخنانی مسائل و مشکلات آب شهرستان آبدانان را ارائه نمودند و خواستار توجه بیشتر وزارت نیرو به این شهرستان شدند.

در ادامه دکتر علیزاده نماینده حوزه جنوب استان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از خدمات ارائه شده در حوزه جنوب استان گفت: مردم ما مستحق هر نوع خدمت هستند و مسئولین نیز بایستی اهتمام ویژه ای در این خصوص بنمایند.

وی گفت: طرح فاضلاب شهر آبدانان جز دغدغه های مردم این شهر هستند و خوشبختانه امسال توانستیم مبلغ ۲۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ برای شروع این طرح اختصاص دهیم.

وی اضافه کرد:  دولت فرصت بسیار خوبی برای آبرسانی به مناطق محروم توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) فراهم آورده و باید به نحو مطلوبی از این فرصت استفاده کرد.

این گزارش حاکیست حجت الاسلام سوری امام جمعه آبدانان نیز با ابراز خرسندی از توجه دولت و خدمات ارزنده ایی که در زمینه آب و فاضلاب ارائه شده است قدردانی کرد.

خاطرنشان می گردد، مدیر عامل شرکت در ادامه سفر به آبدانان  با حضور در اداره آبفای آبدانان با کارکنان دیدار و گفتگو کرد و همکاران به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود  پرداختند.