سر خط خبرها

کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستاهای هاویان، کاور و قیراب شهرستان دهلران

کلنگ پروژه آبرسانی به روستاهای هاویان، کاور و قیراب شهرستان دهلران توسط یکی از آزادگان جنگ تحمیلی به زمین زده شد عصر امروز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲۲کلنگ آبرسانی به روستاهای هاویان، کاور و قیراب شهرستا

کلنگ پروژه آبرسانی به روستاهای هاویان، کاور و قیراب شهرستان دهلران توسط یکی از آزادگان جنگ تحمیلی به زمین زده شد

عصر امروز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲۲کلنگ آبرسانی به روستاهای هاویان، کاور و قیراب شهرستان دهلران با حضور استاندار ایلام، معاونین استاندار، نماینده مردم حوزه جنوب استان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه دهلران، فرماندار دهلران، جانشین فرماندهی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام و جمعی از مدیران کل، به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ مدیرعامل شرکت آبفای استان در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به تمامی حاضران در مراسم، گفت: این پروژه توسط کارگاه محرومیت زدایی سپاه امیر المومنین(ع) استان انجام می پذیرد.

پرویز ناصری افزود: طرح  آبرسانی به روستاهای هاویان، کاور و قیراب در بخش مرکزی دهلران برای ۱۱۲ خانوار با جمعیت ۴۷۱ نفر است.

وی افزود: مجری این پروژه قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و دستگاه معین نیز بسیج سازندگی سپاه استان است.

مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام یادآور شد: اعتبار این پروژه مبلغ ۲۴۸ میلیارد ریال از محل منابع عمرانی قرارگاه محرومیت زدایی است.

ناصری تاکید کرد: احداث سه باب مخزن به حجم ۴۵۰ متر مکعب، خط انتقال به طول ۲۰ کیلومتر، اصلاح و توسعه شبکه توزیع به طول ۱۹ کیلومتر و احداث یک باب چاهک پمپاژ از جمله اقدمات در این پروژه است.

 

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان با روحیه باز و در راستای قرارداد منعقد شده با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) همکاری می‌کند تصریح کرد: در این راستا طرح‌‌های آبرسانی در بخش‌های محروم استان با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) اجرا می‌شود.

استاندار ایلام در این مراسم ضمن تقدیر از مدیرعامل و مجموعه کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان گفت: از مهمترین فعالیتهایی که در بحث کم آبی در روستاها صورت پذیرفته توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در قالب قرارداد 507 میلیارد تومانی استان با قرارگاه محرومیت زدایی است.

دکتر بهرام نیا افزود: در قالب این قرارداد از قرارگاه محرومیت زدایی خواسته ایم که از توان نیروهای بسیجی متخصص و با روحیه جهادی برای همه عرصه ها بهره مند گردند.

دکتر بهزاد علیزاده نماینده مردم حوزه جنوبی استان در محلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: هم افزایی توانمندی های دستگاه ها در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، نقش مهمی در رفع مشکلات محرومان جامعه خواهد داشت.

سردار کریمیان جانشین فرماندهی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز در این مراسم گفت: رویکرد سپاه در پروژه های محرومیت زدایی در بحث آبرسانی هم در حوزه کشاورزی و هم آب شرب که با توجه به مساله تنش آبی که گریبانگیر کشور است بتوانیم دغدغه های مردم را تسکین دهیم.

وی تاکید کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با هدف خدمت به مردم، نظام و دولت و اجرا پروژه‌ها در نقاط محروم ایجاد شده است.