سر خط خبرها

جلسه اختتامیه ممیزی استقرار استاندارد ایزو 17025 آزمایشگاه مرکزی شرکت آبفای ایلام برگزار گردید

جلسه اختتامیه ممیزی استقرار استاندارد ایزو 17025 آزمایشگاه مرکزی شرکت با حضور پرویز ناصری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،مهندس شیرکول مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان ایلام و

جلسه اختتامیه ممیزی استقرار استاندارد ایزو 17025 آزمایشگاه مرکزی شرکت با حضور پرویز ناصری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،مهندس شیرکول مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان ایلام و اعضای گروه ممیزی شرکت برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان ایلام، عملیات انجام ارزیابی استاندارد ۱۷۰۲۵ ISO/IEC ویرایش ۲۰۱۷ توسط گروه ممیزی شرکت مهندسی آبفای کشور، در آزمایشگاه مرکزی شرکت، آبفای ایلام صورت پذیرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام در این جلسه گفت:  استقرار استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ یک امر لازم و ضروری است و آزمایشگاه  باید با انجام آزمایشات کیفی آب شرب بر اساس الزامات استاندارد اعتماد مردم و دستگاه های نظارتی ذی ربط را جلب نمایید.

پرویز ناصری افزود: ارتقای کیفی آزمایشگاههای آب یکی از دغدغه های مهم در کنار توجه به توسعه کمی آنها در استان می باشد و سرمایه‌گذاری خوبی در این خصوص انجام شده است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از اعضای گروه ممیزی و تاکید بر رفع برخی مشکلات موجود از مجموعه همکاران آزمایشگاه شرکت تقدیر و بیان داشت: با توجه به اینکه در آستانه کسب گواهینامه استاندار ایزو ۱۷۰۲۵ هستیم این امر حاکی از حضور همکاران خوب، متعهد، باسواد و با علم روز در آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب است که امیدواریم با تلاش کوشش بیشتر در حفظ این روند موفق باشند.

وی مزایای پیاده‌سازی استاندارد ایزو 17025 را شامل اثبات صلاحیت فنی آزمایشگاه، الزام به استفاده از روش‌های استاندارد، قابلیت کسب اعتماد بین مشتریان در سطح ملی و بین‌المللی، پذیرش نتایج آزمایشگاه در سطح بین‌المللی، افزایش انگیزه و رضایت کارکنان آزمایشگاه و کاهش هزینه‌های مرتبط با شکایات مشترکان و تکرار تست‌ها برشمرد.