سر خط خبرها

دیدار مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام با قائم مقام سازمان صدا و سیمای مرکز استان ایلام

امروز شنبه مورخ 4 تیرماه 1401، به منظور هماهنگی و تعامل در تولید برنامه های مدیریت مصرف آب و جلوگیری از بحران آب ، مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام با قائم مقام صدا و سیمای مرکز استان ایلام دیدار و گفت

امروز شنبه مورخ 4 تیرماه 1401، به منظور هماهنگی و تعامل در تولید برنامه های مدیریت مصرف آب و جلوگیری از بحران آب ، مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام با قائم مقام صدا و سیمای مرکز استان ایلام دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ در این دیدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ضمن تقدیر از عملکرد صدا و سیما در راستای انعکاس فعالیت های شرکت آبفا، بر نقش مهم و تاثیرگذار این رسانه در فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب تاکید نمود و گفت: کاهش نزولات آسمانی نسبت به میانگین بلند مدت، شروع گرما  به تبع آن افزایش مصرف آب ، سبب کاهش منابع آبی سطحی و زیرزمینی گردیده و استان را مانند سراسر کشور با  تنش آبی جدی مواجه ساخته است.

پرویز ناصری افزود: جبران کمبود منابع آبی نیازمند مدیریت صحیح مصرف آب و تغییر نگرش مصرف کننده است و این شرکت جهت فرهنگ سازی در زمینه مصرف بهینه، جلوگیری از بحران، خروج از وضعیت تنش آبی موجود و پایداری در شرایط تامین آب آشامیدنی نیازمند تعامل و همکاری رسانه های استان هستیم و نقش صدا و سیما در اطلاع رسانی و نهادینه ساختن فرهنگ صرفه جویی در بین مردم بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب اظهار داشت: صدا و سیما با نمایش برنامه های گوناگون می تواند کمک شایانی در راستای فرهنگ استفاده بهینه از آب و ترویج مصرف صحیح به مردم ایفا کند.

ناصری  تصریح کرد: رسانه ملی در مراکز استانی با توجه به برنامه سازی مبتنی بر زبان و فرهنگ بومی و محلی از رسانه های پرمخاطب و  تاثیرگذار هر استان  به شمار می رود و صدا و سیمای مرکز ایلام نیز با توجه به استفاده از زبان و فرهنگ بومی مورد توجه  شهروندان قرار گرفته و می تواند بستر مناسبی  برای فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب باشد.

در این دیدار قائم مقام صدا و سیمای  مرکز ایلام نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: موضوع آب و صرفه جویی از موضوعات روز و مهم است که قطعا صدا و سیما در این امر شرکت آب و فاضلاب را همراهی خواهد کرد.

عقابی با بیان نقش صداو سیما  در آگاهی بخشی و ارائه آموزش های لازم به مخاطبین گفت: با توجه به رسالت صدا و سیما در اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی، بی شک از تمامی ظرفیت های خود جهت تعامل با همه ارگان ها به ویژه شرکت آب و فاضلاب در زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف استفاده خواهیم کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: صدا و سیمای مرکز ایلام این آمادگی را دارد که با تعامل و ارتباط بیشتر با شرکت آب و فاضلاب  برنامه هایی مستند در زمینه های مختلف از جمله فرهنگ سازی مصرف آب، اطلاع رسانی از پروژه های مهم دولت در زمینه آب رسانی و سایر موارد مربوط به حوزه آب تولید نماید.