سر خط خبرها

اولین جلسه حفاظت و ایمنی کار در شرکت آب و فاضلاب استان در سال 1401

روز یکشنه مورخ 5/4/1401 اولین جلسه کمیته حفاظت و ایمنی کار در شرکت آب و فاضلاب استان با حضور مدیرعامل و کلیه اعضا با دستور کار بررسی موضوعات مختلف مرتبط با حفاظت و ایمنی کار در محل دفتر مدیرعامل آبفا

روز یکشنه مورخ 5/4/1401 اولین جلسه کمیته حفاظت و ایمنی کار در شرکت آب و فاضلاب استان  با حضور مدیرعامل و کلیه اعضا با دستور کار بررسی موضوعات مختلف مرتبط با حفاظت و ایمنی کار در محل دفتر مدیرعامل آبفای استان برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی آبفای استان؛ در ابتدا این جلسه مدیرعامل آبفای استان، ضمن خوش آمدگویی،  تاکید نمود:  این نشست‌‌ها و جلسات باید هدفمند و منتج به نتیجه شود .

پرویز ناصری با بیان اینکه هر جا ایمنی وجود داشته است کارایی  بالا رفته است خواستار جدیت و توجه ویژه به رعایت نکات و دستورالعمل‌های ایمنی در جهت بهبود شاخص‌های ایمنی شد.

وی ضمن اینکه خواستار نظارت مؤثر بر عملکرد پیمانکاران شرکت شد، از ناظران و مهندسان شرکت آبفا خواست تا با دقت و حساسیت ویژه بر پروژه‌های عمرانی نظارت نمایند  و از هر گونه کم کاری در روند اجرای طرح های عمرانی گذشت نکنند و با متخلفان برخوردهای قانونی و بازدارنده صورت گیرد.

مدیرعامل آبفای استان خاطرنشان ساخت : شرکت آبفا در قبال سلامت و امنیت همکاران و مردم مسئول بوده و باید در تمام فعالیت‌ها و ارائه خدمات به همکاران، شاغلین در شرکت، مردم و مشترکین، ریسک های محیطی و عوامل فیزیکی ای که منجر به بروز حادثه خواهد شد را مد نظر قرار داده و تمام تلاش خود را جهت برطرف نمودن عوامل حادثه زا و کاهش و حذف مخاطرات و جاری نمودن امنیت لازم بکار گیرند.

لازم بذکر است در ابتدای جلسه مهندس جعفر حسنی قائم مقام شرکت به بیان نکات ضروری در خصوص ارتقا و ایمنی تاسیسات آب و فاضلاب، شناسایی، عوامل زیان‌آور ، موضوعات فنی، ایمنی و بهداشت کار ، بحث آموزش نیروهای عملیاتی، تهیه تجهیزات حفاظت کار ،ایمنی فردی، تشویق و تنبیه پیمانکاران پرداخت.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی و حفاظت کار در اجرای پروژه‌ها خواستار نهادینه شدن اصول ایمنی در روند اجرای پروژه‌ها و حضور فعال  کارشناسان ایمنی در پروژه های آب و فاضلاب شد.

همچنین در پایان این نشست  اعضای کمیته حفاظت و ایمنی کار  نکته نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص ارتقای وضعیت ایمنی و خدمات ارائه شده از سوی شرکت پرداختند.