سر خط خبرها

پروژه آبرسانی به ۱۸روستای مجتمع پله کبود بخش جزمان و تعدادی از روستاههای بخش مرکزی شهرستان هلیلان بزودی به بهر برداری می رسد

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان گفت: پروژه آبرسانی به روستاهای مجتمع پله کبود، تک روستای شیراوند و بخشی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان هلیلا ن در روزهای آتی به بهره برداری می رسد.

 معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان گفت: پروژه آبرسانی به روستاهای مجتمع پله کبود، تک روستای شیراوند و بخشی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان هلیلا ن در روزهای آتی به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام؛ مهندس امیر باقی افزود: با توجه به افت شدید سفره‌های آب‌های زیرزمینی در منطقه شهرستان هلیلان و مشکلات کمبود شدید آب ناشی از خشک شدن چاه‌های منابع تامین آب روستاهای بخش جزمان و مرکزی شهرستان هلیلان، شرکت آب و فاضلاب استان به صورت اضطراری در سال ۱۴۰۰ اقدام به حفر یک حلقه چاه آب شرب با آبدهی حدود ۲۶ لیتر بر ثانیه نمود و سپس در اواسط خردادماه سال ۱۴۰۱ باانجام مطالعات اجرایی مورد نیاز عملیات اجرای پروژه آبرسانی شامل تجهیز چاه حفر شده، اجرای نیرو رسانی شبکه برق و خرید و اجرای خط انتقال به طول ۶ کیلومتر را آغاز نمود.

وی با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه اضطراری جهت تامین و انتقال آب ،مشکل کم آبی تعداد ۱۸ روستا با جمعیت حدود ۹۵۰۰ نفر در دو مجتمع بخش جزمان و بخش مرکزی هلیلان مرتفع و این عزیزان از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می گردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات حفر دو حلقه چاه آب شرب عمیق جهت تقویت تامین آب شهرک توحید و روستاهای بخش مرکزی و مجتمع داجیوند در حال انجام می باشد که در صورت بهره‌برداری از آنها مشکل تامین آب روستاهای مجتمع داجیوند (چاه مله هار) و تقویت آب شهرک توحید و روستاهای بخش مرکزی (چاه دارپروشه )به طور کامل برطرف خواهد شد.

 

معاون بهره‌برداری و توسعه آب در پایان با تاکید بر اینکه جهت اجرای پروژه‌های آبرسانی مذکور مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه شده است، خاطرنشان ساخت: اجرای فاز اول و دوم آبرسانی به مجتمع داجیوند نیازمند تخصیص اعتبار به میزان ۴۰۰ میلیارد ریال می باشد که در صورت تخصیص اعتبار لازم عملیات اجرایی پروژه مورد نظر شروع می شود.