سر خط خبرها

مدیر امور آبفای شهرستان چرداول خبر داد : رفع مشکل چندین ساله کمبود آب روستاهای سنگ سفید، لتاب و دارتوت

مدیر امور آبفای شهرستان چرداول در تشریح اقدامات انجام شده توسط امور آبفای چرداول در سه مال اول سال جاری از رفع مشکل چندین ساله کمبود آب روستاهای سنگ سفید، لتاب و دارتوت شهرستان چرداول، تجهیز و راه ان

مدیر امور آبفای شهرستان چرداول در تشریح اقدامات انجام شده توسط امور آبفای چرداول در سه مال اول سال جاری  از رفع مشکل چندین ساله کمبود آب روستاهای سنگ سفید، لتاب و دارتوت شهرستان چرداول، تجهیز و راه اندازی چاه یدک مجتمع آبرسانی "تنگ کورگ"، توسعه و اصلاح1850متر خطوط انتقال وشبکه توزیع در سطح شهرستان، توسعه ۱۰۰ متر شبکه توزیع آب شرب محله فرهنگیان شهر سرابله، اجرای  100 متر لوله گذاری در روستای کورگ بصورت امانی خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ جعفر محمدی در رابطه با رفع مشکل چندین ساله کمبود آب در روستاهای سنگ سفید، لتاب و دارتوت گفت: با توجه به کمبود آب چندین ساله در روستاهای سنگ سفید، لتاب و دارتوت بخش شباب در فصل تابستان، پرسنل آبفای شهرستان چرداول در اقدامی جهادی  نسبت به رفع این مشکل اقدام نمودند.

وی افزود: جهت رفع مشکل و تقویت فشار آب انشعاباتی که از خط انتقال چاه  منطقه به مخزن 1000 متر مکعبی استفاده می شد را قطع و آب چاه مستقیم به مخزن انتقال یافت.

محمدی ادامه داد: در ادامه خروجی مخزن از2.5 اینچ به 6 اینچ افزایش یافت و از خط انتقال 1.5 کیلومتری به سمت روستاهای مذکور دو خط انتقال 90 میلیمتری جهت آبرسانی به روستاهای سنگ سفید، لتاب و دارتوت منشعب  گردید.

وی با تاکید بر شستشو و گندزدایی مخزن ذخیر آب روستاهای سنگ سفید، لتاب و دارتوت بخش شباب، از تجهیز و راه اندازی چاه یدک مجتمع آبرسانی "تنگ کورگ" بعد از وقفه ای 14ساله خبر داد و اظهار داشت: با همت و تلاش جهادی  نیروهای فنی واحد برق و نصب شناور آبفای استان، چاه یدک تنگه کورگ بعد از وقفه ای 14ساله مجددا فعال و راه اندازی گردید.

  وی در ادامه بیان داشت: چاه یدک کورگ  به عمق 174متر برای مواقع بحران و اضطرار جهت آبرسانی به 33روستای بخش زاگراس تعبیه گردیده بود که با حمایت مدیرعامل محترم، معاونت محترم توسعه و بهره برداری آب شرکت آبفای استان،  با نصب الکتروپمپ شناور ، کابل و تابلو برق تجهیز و با دبی 25لیتر در ثانیه در مدار بهره برداری قرار گرفت.

 وی خاطرنشان ساخت: در خرداد ماه سال جاری مقدار 1850متر  توسعه و اصلاح  خطوط انتقال وشبکه توزیع در سطح شهرستان بصورت امانی  انجام گرفته است که می تواند کمک شایانی به جلوگیری از هدر رفت آب و ارائه خدمات بهتر به مشترکین گرامی شهرستان چرداول نماید.

محمدی در پایان از توسعه ۱۰۰ متر شبکه توزیع آب شرب محله فرهنگیان شهر سرابله با لوله ۱۱۰mm و با جمعیت تحت پوشش ۱۵ خانوار جدید خبر داد.